Mural sa sjeverne strane škole

Oslikan je betonski zid sa sjeverne strane škole u srijedu, 31. svibnja 2023. Rad je to učitelja likovne kulture zagrebačke županije te odabranih učenika naše škole. Djelo je nastalo na županijskom stručnom vijeću likovne kulture pod vodstvom učitelja Roberta Samardžića iz OŠ Stjepana Radića u Božjakovini koji je osmislio temu s motivima povijesnih djela velikana likovne umjetnosti, dajući joj osobnu viziju. U oslikavanju zadatka sudjelovali su Leon Sraka, 6.a, Lana Baštijan, Iva Ganić, Monika Tunaj, 8.a, Lea Martić i Lorena Gaćar, 8.b i Gordana Stojaković Bradić, 8.c. Mural ostaje krasiti okoliš naše škole, a žitelji i gosti mjesta pozvani su razgledati ga i uživati u tom likovnom djelu.

Pogledajte video: Mural OŠ braće Radića

Vlasta Tolić

objavio: Ivana Jurić   datum: 5. 6. 2023.