Učenici četvrtih razreda posjetili su Ogulin

Učenici četvrtih razreda 11. listopada posjetili su Ogulin, Ivanin rodni grad. Osim što smo u školi duže vrijeme razgovarali, čitali i upoznavali Ivanino djetinjstvo, odrastanje, obiteljsko stablo, djelo i privatni život, posjet Ogulinu i interaktivnom muzeju (Ivanina kuća bajke) omogućilo nam je povezivanje svega naučenog. Po dolasku u Ogulin razgledali smo središte grada uz profesionalnu pripovjedačicu Sabinu Gozdić, a zatim smo poslušali njezino pripovjedanje Regoča. Prošetali smo do Đulinog ponora i čuli prekrasnu legendu o djevojci Đuli i vojniku Milanu, posjetili Gradski trg i Frankopanski Kaštel. Na Cesarovcu smo se napili izvorske vode koja dolazi s planini Klek. U interaktivnom muzeju Ivanina kuća bajke odradili smo radionicu, šetali čudesnom šumom i sjedili kod ognjišta u kojem se nalaze Domaći. Izlet smo završili ručkom i šetnjom pokraj jezera Sabljaci.

Učiteljica Natalija Zovkić Božić

foto-galerija

objavio: Suzana Lacković   datum: 13. 10. 2023.