Posjet Katje Hanžek 4.b razredu

Katja Hanžek, djevojka koja je rođenja s oštećenjem vida i pritom za svakodnevni život koristi samo 2% vida posjetila je učenika 4.b razreda.
Nekada je bila učenica naše škole, a danas studentica fizioterapije u Ivanić-Gradu.
U nastavi PiD usvajamo sadržaj o osjetilma i posebnu pozornost obratili smo na osjetilo vida.
Katja, sestra učenika 4.b razreda Vinka Stipića, zajedno sa svojom majkom gospođom Kristinom Nagy dodatno nam je objasnila sve o vidu, opisala nam je svoje djetinjstvo, školovanje u našoj školi i kako sada izgleda studiranje. Pričala je učenicima o svakodnevnom životu i aktivnostima kojima se bavi.
Učenici 4.b razreda hodali su uz pomoć bijelog štapa s povezom na očima.
Dobili su detalje upute kako se štap koristi.

Zajedno s nama u razredu s bili učiteljica Lidija Cerovečki, Katjina učiteljica razredne nastave i pedagoginja Vesna Vučić.

Katja je divna djevojčica koji živi život punim plućima.
Puno se ovim putem zahvaljujem Katji, Vinku i gospođi mami Kristini Nagy na suradnji. Ovo je bila prava Škola za život.

Fotografije predavanja i aktivnosti u galeriji.
učiteljica Natalija Zovkić Božić

objavio: Suzana Lacković   datum: 21. 12. 2023.