Posjet učenika 8. razreda Vukovaru

U sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ učenici 8. a, b i c razreda naše škole u pratnji svojih razrednica i učitelja povijesti 27. i 28. veljače 2024. godine posjetili su Vukovar. Cilj projekta jest učenike osmih razreda kroz dvodnevni posjet Vukovaru učiti o vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar. Za vrijeme posjeta učenici su bili prisutni predavanjima o Domovinskom ratu u skladu s nastavnim programom predmeta Povijest za osme razrede. Uz ova predavanja prvoga dana obišli su izložbeni prostor Memorijalnog centra Domovinskog rata, a zatim posjetili i razgledali Muzej vučedolske kulture, Gradski muzej Vukovar te Vukovarski vodotoranj. Sljedećeg su  dana obišli sva mjesta sjećanja vezana za Domovinski rat (Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put - Put spasa, crkva sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog tara, Spomen dom Ovčara, masovna grobnica na Ovčari, Mjesto sjećanja „Vukovarska bolnica 1991.“, Velepromet i Borovo Commerce)  te kroz Školu mira naučili kolika je važnost prenošenja poruke mira, prihvaćanja različitosti i suosjećanja. U kvizu znanja o događajima i mjestima koja su upoznali u dvodnevnoj terenskoj nastavu, a u kojem su sudjelovali predstavnici još četiriju osnovnih škola, sudjelovali su naši učnici Karla Novaković (8. a) i Marko Fugaš (8. b).

Ivan Novak, učitelj povijesti

objavio: Ivana Jurić   datum: 29. 2. 2024.