Naši učenici i učitelji na županijskim natjecanjima

Po prikupljenim rezultatima sa školskih natjecanja u znanju učenika, županijska povjerenstva objavila su poredak učenika koji su svojim znanjem i rezultatima predstavljali svoje škole.

Učenici naše škole sudjelovali su gotovo u svim područjima natjecanja na županijskoj razini.

Na županijskoj smotri Lidrano u OŠ Đure Deželića u Ivanić Gradu sudjelovale su učenice Marta Novaković, 5.b i Ivana Šilić, 8.b (literarni izraz). Njihove mentorice su prof. Jasmina Mandić i prof. Irena Noth.

U poznavanju stranih jezika, na natjecanju iz engleskog (u OŠ Gradec)  i njemačkog jezika (OŠ J.Zorića u Dugom Selu) sudjelovao je učenik 8.c, Benjamin Horvat. U znanju engleskog jezika podučavala ga je prof. Martina Podnar Bočkaj, a u znanju njemačkog jezika, prof. Karmen Ivančić.

Za županijsko natjecanje u znanju matematike u OŠ Ljudevita Gaja u Zaprešiću učenike Domagoja Matijevića, 5.a i Antoniju Ćosić, 7.c pripremala je učiteljica matematike Martina Vrbanić. Učenike Luciju Kašnar,6.a, Matea Špagnuta, 6.b i Marka Tutića,8.a za natjecanje je pripremao učitelj mentor Miljenko Petračić.

Na županijskom natjecanju u fizici, kojeg je domaćin bila naša škola, 27. veljače, znanje u fizici pokazao je učenik 8.a, Antonio Andrijević, a za natjecanje ga je pripremao učitelj Tomislav Pavković.

Na natjecanju iz geografije u OŠ Sveta Neelja u Svetoj Nedelji sudjelovala je Marta Novaković, učenica 5.b i osvojila 1. mjesto. Za natjecanje ju je pripremao prof. Robert Vrbanić.

Na natjecanju iz tehničke kulture u OŠ Eugena Kumičića u Velikoj Gorici sudjelovali su učenici Nino Mališ Dijanić, 5.b i Iva Mlakić, 6.c. Za natjecanje ih je pripremao učitelj Tomislav Pavković.

U natjecanju iz informatike u OŠ Šćitarjevo  u Šćitarjevu sudjelovao je učenik Benjamin Horvat, 8.c. Benjaminu je ovo treće županijsko natjecanje te je na ovom natjecanju postigao visoko 2. mjesto. Za natjecanje ga je pripremao učitelj Sergej Pavlek.

Natjecanju iz kemije u OŠ Jakovlje u Jakovlju pozvani  su učenici 8. razreda, Karla Vasari, Antonio Andrijević i i Bruno Matovina, a u pripremama ih je vodila prof. Biljana Popović Hörner.

Na natjecanju iz biologije u OŠ A.Stepinca u Krašiću bila je Ana Ćosić, 7.c  s prof. Martinom Sraka.

Prof. Martina Sraka vodila je i pomladak Crvenog križa na međuopćinsko natjecanje u OŠ Milke Trnine u Križu, na kojem su učenici Željka Marković, 7.b, Patrik Gazec, 7.a, Gabriela Juko, 7.b, Karla Vasari, 8.b, Tučkorić Lorena, 8.c i Ana Grgić, 8.c osvojili 1. mjesto i time se uvrstili na međužupanijsko / regionalno natjecanje koje će se održati u Zaprešiću.

Na natjecanju iz povijesti u OŠ Ljubo Babić u Jastrebarskom sudjelovala je učenica 7.b, Ana Tutić. Anu je za natjecanje pripremao učitelj Ivan Novak. Ana je i pobjednica na 52. regionalnoj smotri u sviranju flaute.

Učenice Iva Mlakić, 6.c, Nataša Vukojević, 7.c i Antonia Ćosić, 7.c sudjelovale su u kvizu znanja i kreativnosti Hrvatske mreže školskih knjižničara Čitanjem do zvijezda (županijsko natjecanje združenih škola Grada Zagreba i Zagrebačke županije) u Zagrebu. Za sudjelovanje ih je pripremala prof. Antonija Borić.

Osim u natjecanjima u znanju, učenici su sudjelovali i u sportskim susretima i natjecanjima.

Učenici Mario Jezerčić, Dominik Matijević i Domagoj Kunović iz 8.c i Bruno Matovina , 8.b predstavljali su našu školu na županijskom natjecanju u stolnom tenisu u Dugom Selu. Učenice 8.razreda Karla Vasari, Ivana Šilić, Ana Grgić, Valentina Brcko,  Veronika Ivanković, Ružica Ereš, Rea Vuković i Patricia Ivanković, 6.b sudjelovale su na županijskom natjecanju u odbojci u OŠ S.Basaričeka u Ivanić Gradu. Naše sportaše pripremali su prof. Matej Mišković i prof. Inga Presker.

Ponosni smo na svoje učenike i učitelje i njihove rezultate na natjecanjima u gotovo svim područjima znanja.

Pedagoginja:

Vesna Vučić, prof.

objavio: Kristina Rajković   datum: 28. 3. 2014.