Edukativno predavanje na temu Rijeka Sava: Jučer – Danas – Sutra

Rijeka Sava: Jučer – Danas – Sutra

Javna ustanova za upravljanje zaštićenim područjima i drugim zaštićenim dijelovima prirode  na području Zagrebačke županije „Zeleni prsten“ ove  godine u sklopu projekta ‘Sava kultura NATURA’ obilježava  Svjetski dan voda i Dan rijeke Save edukativnim predavanjem .

Edukativno predavanje na temu   Rijeka Sava: Jučer – Danas – Sutra  održano  je u  21.travnja 2015. . godine u našoj školi za učenike osmih razreda u trajanju jednog školskog sata. Učenici su upoznati s poviješću regulacije rijeke Save u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji te sustavom obrane od poplava. Saznali su najvažnije o Svjetskom danu voda i Svjetskom danu vlažnih staništa te o važnosti i nužnosti očuvanja tih staništa zbog bogatstva njihove biološke raznolikosti. Upoznati su i s projektima kojima se želi očuvati prirodna i kulturna vrijednost područja uz rijeku Savu.

objavio: Sergej Pavlek   datum: 22. 4. 2015.