Učenici posjetili etnografsku izložbu!

Učenici 3. b pod vodstvom učiteljice likovne kulture Vlaste Tolić posjetili su u okviru nastave etnografsku izložbu „Naših pet godina“ koja je u organizaciji udruge „Prijatelji Kloštra“ predstavljena od 25. do 28. listopada 2015. u Pučkom domu u Kloštar Ivaniću.

Foto-galerija!

Radi se o izboru etnografske građe predstavljene na 23 izložbe od 2009. do 2015. godine. To su izložbe: Uskrs u Kloštru, Kloštar nekad i danas, Veselje ti navješćujem, Križni put u Kloštru, Kloštar u očima umjetnika, Zajedno ususret Božiću, Nit do niti čarolija, Knjige naših baka i djedova, Ručnikom kroz život, Svečano ruho naših starih, Od sjemena do ruha i druge.

Učenici su na izložbi imali priliku vidjeti uporabne predmete i umjetnine iz prošlih vremena: narodne vezove, tkanice, stare knjige, novinske zapise, fotografije, alate, strojeve, instrumente, jaslice, pisanice, drveno posuđe, namještaj, slike, misno ruho, porculanske ukrase, suvenire itd. Za izložbu su zaslužni Dražen Sporiš, Suzana Đura, Kristina Borić, Ankica Pribanić, Ankica Milnarec i Ivanka Bublić. Izložbu prati katalog s tekstom i fotografijama, a tiskan je u povodu pete godine djelovanja Udruge Prijatelji Kloštra i Mjeseca hrvatske knjige. Izložba se održava pod pokroviteljstvom Općine Kloštar Ivanić.

objavio: Kristina Rajković   datum: 3. 11. 2015.