Na koncertu filmske glazbe!

Bili smo na Tjednu glazbe za mlade, tradicionalnoj manifestaciji koja već 11 godina objedinjuje glazbu i sliku, u petak, 8. travnja u KD Vatroslav Lisinski u Zagrebu. Riječ je o tematskoj priredbi za osnovne i srednje škole koja se svake godine održava u prvim danima proljeća. Ove godine priređena je izložba i koncert na temu Filmska glazba 100% hrvatsko. Učenici naše škole na satovima likovne kulture slikali su na temu glazbe Himna zadrugara iz Filma Vlak u snijegu, koju su prethodno obradili na satovima glazbene kulture. Na izložbi je bio postavljen rad naše učenice Lucije Kreber, 5.b. Priredbu je vodio režiser Joško Marušić, a slušali smo glazbu iz domaćih crtanih i igranih filmova Doktor Baltazar, Vlak u snijegu, U registraturi, Tko pjeva zlo ne misli, Gospoda Glembayevi i drugih. U plesnom programu nastupili su solisti baleta GK Komedija. Organizatori priredbe su Hrvatska glazbena mladež, Zagrebačka filharmonija i KD Vatroslava Lisinskog. Voditeljice projekta Tjedan glazbe za mlade u našoj školi su učiteljica glazbene kulture Danica Pergar i učiteljica likovne kulture Vlasta Tolić.

FOTO-GALERIJA!

objavio: Kristina Rajković   datum: 13. 4. 2016.