TERENSKA NASTAVA 5-ih RAZREDA

16.12.2016. godine učenici 5-ih razreda naše škole imali su terensku nastavu u Zagrebu. Autobus nas je ostavio u Palmotićevoj ulici pa smo uz spomenik Augusta Šenoe čuli kratke crtice o njegovu životu, izgledu Zagreba u njegovo vrijeme, naime on je izuzetna pojava u našoj povijesti, a posebno povijesti Zagreba. Bio je, osim pisac prvog povijesnog romana i gradonačelnik Zagreba i to sve do svoje smrti, do 1881. godine. Učiteljica A. Borić i učiteljica Irena Noth prisjetile su se zgoda iz njegova života i živopisno prenosile priče s njegovog radnog mjesta arhivara.

Šetnjom Europskim trgom i bjelinom prodajnih kućica obišli smo najposjećenija mjesta „Adventa u Zagrebu“. Najprije smo stali pored plana Zagreba. Začuđujuće je vidjeti Zagreb u malom, pravi europski grad, metropola. Bjelina Trga i niske temperature užurbale su nas prema Zrinjevcu. Očarao nas je blještavi Zrinjevac, mnoštvo užurbanih, a dobro raspoloženih ljudi. Nakratko smo se zaustavili i ponešto pojeli, kupili sitnice i krenuli na kino-projekciju „Trolovi“ u Branimir centar. Dvorana, projekcija… samo za nas. Jakne u ruci, ruksaci na ramenima, kokice, sokovi,   pa još i 3D naočale, teškom „mukom“ smo se smjestili i uživali u „Trolovima“. Blještavilo, vesele boje, plesna glazba i dobro raspoloženje nosilo je i nas i učitelje (D. Pergar, T. Pavković, A. Borić i I. Noth) u dobrom raspoloženju sve do povratka u Kloštar.

objavio: Sergej Pavlek   datum: 21. 1. 2017.