Školsko i Županijsko natjecanje LIK 2017.

Najbolja likovnjakinja je Marija Sušac, 8.b

Prema bodovima stručnog suda prva tri mjesta na školskom natjecanju LIK 2017. pripala su najboljim likovnjacima naše škole. Prva je Marija Sušac, 8.b, druga Karla Dramac, 7.c. a treći Dorijan Piljek, 8.b.

Naime, naša škola i ove je godine krajem siječnja održala školsko natjecanje iz likovne kulture. Ovogodišnja tema bila je „Ritam svjetla, ritam boje“. Radovi desetoro učenika upućeni su na Županijsko natjecanje LIK 2017. koje se održalo u OŠ Pušča u istoimenoj općini. Iz naše škole na tom natjecanju sudjelovali su učenici: Karla Dramac i Antonija Jerković iz 8.a, Marija Sušac, Anja Slunjski i Dorijan Piljek, 8.b, Ana Vinković i Ivor Levar, 8.c, Nika Cvitković i Natali Brcko, 7.a te Katarina Škrivanek, 7.c. Likovna tehnika bila je klasična i digitalna fotografija koju su učenici snimali mobitelom i slali elektronskom poštom. Zadana veličina bila je print u boji 13X18 cm te priprema za print dimenzija 30X40 ili 30X45 cm u 300 dpi rezoluciji. Fotografije su se vrednovale po boji, svjetlosti, ritmu, kontrastu, kompoziciji i kadriranju. Tema nije bila zadana, već je učenicima dozvoljena sloboda u njezinu izboru. Motiv je stoga mogao biti figurativan ili apstraktan. Boje su mogle biti tople i hladne, svijetle i tamne, oštre i podatne, mekane i tvrde. Posebnu pozornost  trebalo je posvetiti bjelini svjetlopisa koja je po nekim teoretičarima umjetnosti velika šutnja, tišina u glazbi, pauza bez zvuka. Voditeljica LIK-a 2017. u našoj školi bila je učiteljica likovne kulture Vlasta Tolić, koja je zajedno s kolegicama Jadrankom Ždero i Jasminom Slivar bodovala radove učenika. Prema riječima učiteljice Vlaste Tolić koja od petog razreda prati sveukupni rad prvakinje, Marija Sušac zaslužila je biti najbolja likovnjakinja naše škole.

Fotogalerija:

objavio: Sergej Pavlek   datum: 2. 3. 2017.