Izložba Petar Pan

Likovna grupa predmetne nastave poslala je na natječajnu izložbu u Gradsku knjižnicu Ante Kovačića u Zaprešiću radove na literarnu temu Petra Pana. Izložba se organizira u okviru Mjeseca hrvatske knjige (od 15. listopada do 15. studenoga 2017.), a u povodu osamdesete godišnjice smrti pisca remek-djela dječje književnosti Petra Pana, J. M. Barriea.

Pod vodstvom knjižničarke Suzane Lacković i učiteljice likovne kulture Vlaste Tolić, učenici su se nakon pročitane literarne teme i likovno izražavala. Kao slikovni predložak o bajkovitom svijetu dječaka koji nije želio odrasti poslužila su nam nadrealistička djela slikara Marca Chagallla.

Najuspješniji radovi bit će izloženi u prostoru Gradske knjižnice Ante Kovačića tijekom Mjeseca hrvatske knjige, a nakon toga i u drugim knjižnicama Zagrebačke županije i Grada Zagreba.

Fotogalerija:

objavio: Sergej Pavlek   datum: 6. 10. 2017.