Izlet na Plitvička jezera

Učenici 4.a,b i c razreda, u pratnji učiteljica i stručnih suradnica 4.10.2017. boravili su na na jednodnevnom izletu na Plitvičkim jezerima.

FOTO-GALERIJA

U 7:00 ujutro ukrcali smo se na autobus, te se u pratnji turističkog vodiča uputili prema Plitvicama. Prva zanimljivost na putu bile su Rastoke, prigradsko naselje grada Slunja. Prekrasan prizor gdje se Slunjčica preko sadrenih slojeva ulijeva u Koranu, te stvara mnoštvo slapova i malih jezera. Stigli smo u Nacionalni park Plitvička jezera. Dobro pripremljeni, krenuli smo izabranom rutom. Najprije obilazak Donjih jezera : Milanovac, Gavanovac, Kaluđerovac, Novakovića brod. Uživali smo u zvucima i bojama prirode, huku vode, lepetu krila zaigranih patkica u vodi. Nakon kraće pauze tijekom koje smo pojeli preostale sendviče, ukrcali smo se na brod, prema Gornjim jezerima. Bila je to ugodna, smirujuća vožnja, dok se već jesenskim bojama prošarana bjelogorica ljeskala na glatkoj površini vode. Gornja jezera čine : Prošćansko jezero, Ciganovac, Okrugljak, Batinovac, Veliko jezero, Vir, Galovac, Kozjak i dr. Vlakićem smo se uputili prema izlazu iz Nacionalnog parka, te ukrcali na naš autobus i odvezli se na ručak. Vrlo je prijao nakon višesatnog hodanja.Nakon ručka ponovo u autobus, te još jedno zaustavljanje u Turnju, četvrti garda Karlovca, gdje su izloženi tenkovi, zrakoplov, te ostala tehnologija iz Domovinskog rata. Muzej Domovinskog rata još je u gradnji. Potom je uslijedio povratak kući.

objavio: Suzana Lacković   datum: 6. 10. 2017.