Osmaši u Vukovaru: Prvaci u kvizu znanja

I ove godine sudjelovali smo u projektu MZOŠ RH Posjet osmih razreda Vukovaru. Od 11. do 12. prosinca 8.a, b i c razred i razrednici Vlasta Tolić, Matej Mišković i Martina Sraka te učitelj povijesti Ivan Novak, boravili su u Hostelu Dubrovnik koji se nalazi u prostorijama bivše vojarne u Vukovaru. Tijekom dva dana terenske nastave slušali smo niz predavanja i gledali filmove o Domovinskom ratu, povijesti tog dijela istočne Slavonije i Srijema, vučedolskoj kulturi, povijesti obitelji Eltz itd. Obišli smo Muzej grada Vukovara, Muzej vučedolske kulture, Memorijalni centar Domovinskog rata, bolnicu, Masovnu grobnicu na Ovčari, Memorijalno groblje s bijelim križevima, Trpinjsku cestu i Groblje tenkova, spomenik svim žrtvama rata za slobodnu Hrvatsku na ušću Vuke u Dunav, most Jean Michela Nicoliera, vodotoranj, prolazili kroz poznate dijelove grada kao što su Sajmište i Mitnica itd. Na kvizu znanja i ove smo godine u konkurenciji pet škola osvojili prvo mjesto. Naši predstavnici Blaž Trnčić i Andrija Balenović pokazali su zavidno znanje i od mogućih 20, osvojili 16 bodova te se u školu vratili s diplomom.

Fotogalerija:

objavio: Sergej Pavlek   datum: 13. 12. 2017.