Terenska nastava u Zagrebu

Učenici sedmih razreda u četvrtak 8.03.2018. u sklopu terenske nastave, boravili su u Zagrebu. Najprije su u Meštrovićevom paviljonu posjetili multimedijalnu izložbu "Tesla, mind from the future". Izložba je umjetnička vizija autorice Helene Bulaje Madunić, te obiluje umjetničkim instalacijama, filmskim i video projekcijama i dr. Izuzetno zanimljivim izlaganjem vodič nas je upoznao sa Teslinim djetinjstvom, izumima, zabludama o Tesli, kao i s Teslinom idejom o besplatnoj energiji za sve.

U Cinestaru su učenici pogledali film "Čudo", koji govori o dječaku s genetskim poremećajem, o predrasudama, društvenoj isključenosti, te promiče poruku tolerancije, različitosti, odnosno kao što to poručuje knjiga prema kojoj je film nastao "izaberi ljubaznost".

objavio: Suzana Lacković   datum: 9. 3. 2018.