OTVORENJE NOVOG DIJELA ŠKOLE!

U petak, 27.rujna 2013. održano je svečano otvorenje dograđenog dijela škole. U prigodnom programu sudjelovali su mali i veliki zbor , plesna skupina, mali veliki folklor, karate-klub i recitatori. Otvorenja su osim učitelja, učenika i osoblja škole nazočili i uzvanici iz MZOŠ i općine Kloštar-Ivanić. Među njima je bio i ministar Željko Jovanović. Zahvaljujemo se svim učesnicima programa na uloženom trudu i nadamo se ugodnim trenucima u novom dijelu škole.

MALI NOVINARI

MINISTAR JOVANOVIĆ: OSNOVNA ŠKOLA JE NAJVAŽNIJA

• „Osnovna škola je najvažnija jer se u njoj stječu osnove za cijeli život“ – rekao je ministar obrazovanja, znanosti i sporta RH dr. Željko Jovanović te službeno otvorio novi dio zgrade OŠ braće Radića u Kloštar Ivaniću.

Svečanost otvaranja zbila se 27. rujna 2013. , a nazočili su joj uz ministra još i načelnik općine Kloštar Ivanić Željko Filipović, župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić  te drugi uzvanici. Domaćin škole bio je ravnatelj Blago Šimić te učitelji, učenici i djelatnici škole .

Ministar Jovanović je u svom nadahnutom govoru pozvao djecu da pljeskom pokažu koliko im je draga nova škola, pa se predvorjem gdje se održavao program prolomio glasan pljesak.

Učenici su, predvođeni učiteljicama, uzvanicima, domaćinima i djeci održali predstavu, a na programu se našao izbor od recitacija i glume, preko zborske i solo pjesme do folklornog i modernog plesa. Predvorje škole krasila je prigodna scena koju je izradila likovna grupa predmetne nastave, a za dekoracije jesenskih plodova kraja zaslužna je razredna nastava.

Vlasta Tolić

objavio: Kristina Rajković   datum: 15. 10. 2013.