NOĆ KNJIGE 2015.

Naša škola se uključila u program NOĆ KNJIGE 2015. koja se održala u prostorijama škole 23.travnja 2015. od 18:00-20:00 sati.

Posjetili su nas gosti književnici  Dragan Miščević (dugogodišnji djelatnik naše škole - učitelj hrvatskog jezika) i Maja Brajko Livaković (spisateljica).

Pogledajte slike!

Aktivnosti koje će se provoditi u knjižnici i holu škole namijenjene su svim zainteresiranim učenicima, učiteljima i roditeljima.

23.travnja obilježava se Svjetski dan knjige i autorskih prava (proglašen 1995. na Glavnoj skupštini UNSECO-a).

Obilježevajući Svjetski dan knjige i autorskih prava, UNESCO poziva čitatelje, autore, prevoditelje, izdavače, nastavnike, knjižničare, javne institucije, neprofitne organizacije i privatni sektor da promiču knjigu, čitanje i izdavaštvo, uz zaštitu autorskih prava.

U Hrvatskoj se Noć knjige održava od 2012. godine.

Osnovni cilj organizatora je usmjeriti oči javnosti na knjigu u svim njezinim tradicionalnim i modernim oblicima.

objavio: Kristina Rajković   datum: 15. 4. 2015.