Izlet u Ogulin!

Učenici 4.a,b i c razreda naše škole jučer, 28.4.2015., bili su u Ogulinu, ZAVIČAJU BAJKI.

Istražili su Ivaninu kuću bajke, u čijim su sobama i hodnicima otkrili što je to bajka i čime ih je očarala. Sudjelovali su u mnogim edukativnim radionicama kroz koje su ponovili svoje znanje o pročitanim bajkama Ivane Brlić-Mažuranić.

FOTO_GALERIJA!

Nakon istraživanja Ivanine kuće, poigrali su se u parku, a zatim otišli na ručak.

Poslije slasnog ručka prošetali su dijelom šetnice uz jezero Sabljaci.

Upoznali su biljni i životinjski svijet ovog akumulacijskog jezera.

Zadatak svih učenika( Istraži Ogulin-zavičaj bajki) bio je upoznati Frankopanski kaštel, renesansni dvorac, rijeku Dobru, legendu o Đuli, park kralja Tomislava i crkvu Uzvišenja svetoga Križa.

Izvrsno su ga obavili, a zatim su se počastili sladoledom.

Pomalo umorni, ali prepuni novih znanja i lijepih uspomena sretno su se vratili u svoj Kloštar.

objavio: Kristina Rajković   datum: 29. 4. 2015.