Glagoljica u dječjem oku i srcu!

Likovni radovi u Njemačkoj

Za likovni natječaj i izložbu dječjih radova u Gradskoj galeriji Iselohn ove godine poslali smo slike učenika naše škole. Radi se o tradicionalnoj manifestaciji dječjeg likovnog stvaralaštva koje već 16 godina organiziraju hrvatski iseljenici u Njemačkoj, slikarica i pedagoginja Ankica Karačić i suprug Ante Karačić. Ovaj vrlo popularan likovni natječaj namijenjen je hrvatskim učenicima iz cijeloga svijeta, a odvija se pod nazivom “Iserlohn – Rim – Molise – Zagreb”.

Ovogodišnja tema “Glagoljica u dječjem oku i srcu” privukla je više od tisuću djece i dvjestotinjak pedagoga koji su s njima radili. Svoje crteže poslala su djeca iz Mađarske, Austrije, Italije, Švicarske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Slovenije, iz svih gradova Njemačke gdje postoji organizirana hrvatska nastava, te iz svih dijelova Hrvatske. “Ovakav je odaziv i nas iznenadio i biti će vrlo teško odabrati pobjednike”- kaže Ankica Karačić.
    Žiri Gradske galerije Iserlohn ipak će morati odlučiti čiji su radovi najbolji, a svoj sud nakon njih može dati i publika. Izložba se slijedom organizira u travnju u Iserlohnu , u svibnju u Rimu, a u rujnu u Zagrebu.

POGLEDAJTE RADOVE!

objavio: Kristina Rajković   datum: 20. 4. 2016.