LIK 2019.

Vjeko Ivaković,8.a

Održano školsko natjecanje iz likovne kulture

Na temu „Ugrožene životinjske vrste moga kraja“, održano je školsko natjecanje iz likovne kulture. Učenici su stvarali u tehnici kolaža te prethodno slušali predavanje i gledali video projekcije umjetničkih djela. Zadatak je bio naslikati kolažom  neku životinju kojoj prijeti izumiranje i to u formi plakata s pratećom porukom. Prilikom odabira najboljih radova najviše se cijenila originalnost poruke i slike te način na koji je prikazana zamjenom ploha motiva i fonda.  Natjecanju je pristupilo petnaest ponajboljih likovnjaka naše škole, a na županijsko prednatjecanje poslana su propisana četiri rada. Najbolji od jednakih bili su radovi učenika Ines Bijader i Vjeke Ivakovića, 8. a, Katarine Gjurinski,  8. c te Franke Marković, 6. b. Tako je odlučio tročlani žiri što ga uz učiteljicu likovne kulture Vlastu Tolić čine učiteljice Jadranka Ždero i Jasmina Slivar koji je radovima tih učenika dodijelio maksimalnih 16 bodova.

Ostale radove pogledajte u nastavku!

Katarina Gjurinski, 8.c

Ines Bijader, 8.a

Franka Marković, 6.b

objavio: Kristina Rajković   datum: 12. 3. 2019.